CZY WYPOŻYCZALNIE SAMOCHODÓW MOGĄ ŚLEDZIĆ, DOKĄD JEDZIESZ I CZY TO ROBIĄ?

Niektóre wypożyczalnie są w stanie śledzić swoje pojazdy, ale powinny upewnić się, że najemcy są właściwie poinformowani przed akceptacją umowy najmu. Wypożyczalnie samochodów naturalnie chcą chronić swoje auta przed kradzieżą i uszkodzeniem, a urządzenia śledzące GPS mogą pomóc w ochronie ich samochodów.
Należy zauważyć, że niektóre wypożyczalnie mogą śledzić samochód poprzez Globalny System Pozycjonowania (GPS), ale większość firm wypożyczających samochody nie ma zainstalowanego GPS w swoich pojazdach. Jest to po prostu nie jest opłacalne finansowo, aby dodać GPS do wszystkich wynajmowanych samochodów.
Błędnym myśleniem jest, że ze względu na koszt dodania nawigacji GPS do wynajmowanych pojazdów, nie wspominając o kosztach pracy, aby zainstalować go, a następnie odinstalować, gdy sprzedają auta każdego roku powstrzyma wypożyczalnię od instalacji urządzeń śedzących.

DLACZEGO WYPOŻYCZONY SAMOCHÓD MIAŁBY BYĆ WYPOSAŻONY W URZĄDZENIE ŚLEDZĄCE?

wypożyczający samochody mogą stosować urządzenia śledzące jako środek ostrożności w celu ochrony swojego majątku (pojazdu), ponieważ w niektórych przypadkach kierowcy nie zwracają samochodów na czas lub zwracają je w niewłaściwym miejscu. W przypadku jakichkolwiek obaw związanych z niewłaściwym użytkowaniem auta, mogą oni zdecydować się na zainstalowanie urządzenia śledzącego, aby zapewnić sobie spokój i bezpieczeństwo. Innym powodem jest przesyłanie ostrzeżeń tylko w przypadku wystąpienia określonych sytuacji alarmowych, takich jak przekroczenie lub granicy państwowej.

NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI PŁYNĄCE Z ŚLEDZENIA POJAZDÓW

1. Zapobieganie nielegalnemu i niezgodnemu z prawem wykorzystywaniu

Niektóre wynajmowane samochody mogą być wykorzystywane do nielegalnych działań innych niż zwykłe cele transportowe, dlatego zawsze lepiej jest mieć możliwość zapoznania się z lokalizacją samochodu w czasie rzeczywistym, a w przypadku podejrzenia, wypożyczalnia samochodówhttp://amigorentacar.pl/ może zdalnie zatrzymać samochód, aby go później bez trudu odzyskać.

2. Szybkie odzyskiwanie skradzionych i zaginionych pojazdów

Wynajmowane samochody, które zaginęły lub zostały skradzione, mogą powodować duże obciążenia finansowe wypożyczalni samochodów. Dlatego właśnie systemy śledzenia pojazdów GPS są w nich zainstalowane, aby pomóc im odzyskać te brakujące.

3. Zapewnij swoim klientom poczucie bezpieczeństwa

Niektórzy klienci mogą być zaskoczeni koniecznością udzielenia wyjaśnień w razie awarii samochodu lub wypadku. Ale dzięki systemowi automatyzacji floty, możesz dowiedzieć się o takich zdarzeniach na wiele sposobów, np. za pomocą brzęczyka SOS umieszczonego na desce rozdzielczej samochodu lub automatycznego alarmu o wypadku.

JAK SPRAWDZIĆ, CZY TWÓJ WYPOŻYCZONY SAMOCHÓD POSIADA CZYTNIK GPS?


Aby wiedzieć, czy wypożyczony samochód ma urządzenie GPS, pamiętaj, że takie urządzenie jest najprawdopodobniej umieszczone w miejscu, które będzie zabezpieczać go i jednocześnie nadal zapewni bezpośrednią komunikację z satelitami GPS. Zaleca się sprawdzenie nadkoli, zderzaka tylnego, obszaru deski rozdzielczej, konsol i podwozia samochodu.