Czy psy są dozwolone w wypożyczalni samochodów przyjaznych dla zwierząt

Planujesz wakacje lub długą podróż? Potem musisz się upewnić, że możesz zabrać ze sobą swojego zwierzaka. Rozumiemy, że twoje zwierzątko jest częścią rodziny i dlatego będzie dołączać do Ciebie podczas Twoich podróży. Większość agentów wynajmu samochodów w Polsce zezwala na pobyt zwierząt w ich pojazdach, o ile przestrzegają ich warunków, w dużej mierze związanych z utrzymaniem samochodu w czystości i pod opieką. Dla większości odpowiedzialnych właścicieli zwierząt domowych nie stanowi to problemu.

Psy dozwolone w wypożyczalni samochodów

Często agencje wynajmu samochodów, które zezwalają na zwierzęta w wynajętych samochodach, rzadko reklamują ten fakt, więc znalezienie informacji, których szukasz, może być trudne. Najlepszą radą jest, aby podczas dokonywania rezerwacji sprawdzić warunki konkretnego agenta. Główna troska agenta wynajmującego dotyczy czystości samochodu, a dodatkowa opłata za usługę może zostać naliczona, jeśli samochód wymaga dodatkowego sprzątania po wynajmie. Pamiętaj, że jeśli Twój pies lub zwierzę wyrządziłoby nieuzasadnione szkody wynajmowanemu pojazdowi, należałoby zapłacić jego nadwyżkę i ponosisz odpowiedzialność za wszelkie koszty związane z naprawą samochodu. Mając to na uwadze, przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci dbać o Twój samochód podczas podróży ze zwierzakiem.

Najważniejsze wskazówki dotyczące opieki nad wypożyczonym samochodem podczas podróży ze zwierzakiem

  • Użyj osłony siedziska lub koca, aby zatrzymać nadmierne owłosienie psa na siedzeniach.
  • Zachowaj ostrożność podczas wsiadania i wysiadania psa, aby uniknąć uszkodzenia lakieru.
  • Upewnij się, że twój pies jest ostrożnie przywiązany w bezpiecznej pozycji w bagażniku lub skrzyni.
  • Mniejsze zwierzęta należy również umieścić w odpowiednim boksie transportowym.
  • Dokładnie odkurz samochód przed oddaniem.
  • Upewnij się, że samochód pachnie świeżo dla następnego użytkownika.

Najlepszą radą jest, aby traktować wynajęty samochód jak własny samochód i zachować ostrożność podczas podróży ze zwierzętami.

Oferujemy szeroki wybór pojazdów przyjaznych dla zwierząt, w tym gamę SUV-ów i minibusów, a dla mniejszych zwierząt nasze samochody ekonomiczne i kompaktowe powinny odpowiadać Twoim potrzebom.