Najważniejsze wskazówki dotyczące zimowych wyjazdów sportowych.

Bez względu na to, czy jesteś zupełnie nowy w sportach zimowych i wybierasz się na pierwsze ferie narciarskie lub snowboardingowe, czy też byłeś już kilka razy, ale po prostu chciałbyś jak najlepiej wykorzystać czas spędzony na stokach, to najważniejsze wskazówki są dla Ciebie! Zapraszamy do lektury i jedź na urlop w pełni przygotowany!

Praktykować

Powiedzenie, że Praktyka czyni mistrza jest dobrze znane, bo to prawda! Jeśli zaplanowałeś swoje pierwsze zimowe wakacje, przed wyjazdem zastosuj tę mantrę i przećwicz na suchym stoku. Uczenie się czegoś nowego może być czasochłonne, a nawet trochę frustrujące, więc sensowne jest wcześniejsze zajęcie się sprzętem i technikami. Kilka sesji treningowych doda trochę więcej do ogólnych kosztów, ale warto!

Wyposażenie

Jeśli po przyjeździe do ośrodka będziesz wynajmował sprzęt, warto odwiedzić sklep ze sprzętem sportowym. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko czas po przyjeździe, ale również będziesz mógł dowiedzieć się, co należy zrobić, jakiego rozmiaru możesz potrzebować i jak działa sprzęt.

Zdolność

Narciarstwo, snowboarding i inne sporty zimowe to zajęcia wymagające fizycznie, często całymi godzinami będziesz na stokach, używając mięśni, których prawdopodobnie nawet nie zdawałeś sobie sprawy. Większość z nas na co dzień nie bierze udziału w tak intensywnej aktywności fizycznej, warto więc przed wyjazdem nieco poprawić swój poziom sprawności fizycznej, zwracając szczególną uwagę na nogi. W ten sposób będziesz miał większe szanse na uniknięcie bólu mięśni pod koniec dnia i zmniejszenie ryzyka urazów.

Ubezpieczenie

Czy wiesz, że standardowe ubezpieczenie podróżne często nie pokryje twojego ryzyka, jeśli planujesz uprawiać sporty zimowe podczas wypoczynku Najczęściej trzeba zakupić konkretną politykę. Cena twojej polisy, może się niestety zwiększyć, ale dla spokoju ducha warto, abyś był objęty ubezpieczeniem na wypadek ewentualnej porażki. Mimo to, należy dokładnie sprawdzić warunki przed zakupem, aby sprawdzić, czy nie występują jakiekolwiek ograniczenia. Na przykład, że obowiązkowo należy nosić kask na zboczach!

Bezpieczeństwo


Nie zamierzamy mówić jak mamusia, ale sporty zimowe, podczas zabawy, mają element ryzyka.

Zwróć uwagę na innych narciarzy i snowboardzistów , postępuj zgodnie z procedurami bezpieczeństwa w ośrodku i sprawdź dostępne informacje dotyczące lawin.

Trasę można łatwo zmienić, więc upewnij się, że będziesz jeździć tylko na tych, które są dostosowane do Twoich możliwości.